fbpx

Манчестер јунајтед синоќа го совлада Тотенхем на домашен терен во натпревар од 15. коло од шампионатот на Англија со 2:1.

Стрелец на двата гола за домаќините беше Маркус Рашфорд, додека за „спарси“ погоди Деле Али.

Ова воедно беше прв пораз за Жозе Мурињо на тренерското место во Тотенхем. Последен клуб на португалскиот стручњак беше токму Јунајтед од каде доби отказ пред една година.

 

Shpërndaj me

Loading...