fbpx

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче, дознава Алсат од блиски полициски извори.

Според нашите информации, во сега убиениот со иницијали Ш.Џ (65), е пукано од моторно возило „џип„ во движење со бугарски регистерски таблички засега непозната марка.

Од МВР се уште нема официјална потврда за овој случај., се чекаат подетални информации од нашите екипи во терен.

Алсат

Shpërndaj me

Loading...