Утре се игра 36-тото, воедно и последно коло во рамките на Првата македонска фудбалска лига. Минатата недела Шкендија веќе ја прослави шампионската титула, додека Академија Пандев го освои Купот на Македонија. Вардар заврши на второто место и одбиено му е барањето за да добие лиценца за европските натпреварувања. На тој начин отворена е трката за 4-та и 5-та позиција кои обезбедуваат квалификација на европските натпреварувања, а за тоа ќе конкурираат четири екипи. Сите натпревари утре почнуваат од 16 часот и 30 минути.

Shpërndaj me

Loading...