Против Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски – Боки13, „Томато продукција“, каде беше сместена телевизијата „1ТВ“, и против сопственичката на фирмата „БМЈ груп“, ќе бидат поднесени кривични пријави, информираше денеска УЈП.

Управата за јавни приходи (УЈП) ги товари за даночно затајување за сума повисока од 20 милиони денари.

Бојан Јовановски – Боки 13, првоосомничен во случајот „Рекет“, поднел неотповиклива оставка од Меѓународниот сојуз, откако станал првоосмничен во случајот „Рекет“.

Shpërndaj me

Loading...