fbpx

Вредноста на брендот Нетфликс за една година се зголеми за 72 проценти и изнесува 26,7 милијарди долари, според најновата листа на Форбс највредни светски брендови, додека на прво место, како и минатата година се наоѓа Епл, чија вредност се проценува на 241,2 милијарди долари.

Гугл е на второ место со вредност од 207,5 милијарди долари, а меѓу првите пет се и Мајкрософт (162,9 милијарди долари), Амазон (135,4 милијарди долари) и Фејсбук (70,3 милијарди долари).

На листата помеѓу првите десет се наоѓа и Кока-Кола, Дизни, Самсунг, Луј Витон и МекДоналдс.

 

Shpërndaj me

Loading...