fbpx

Лирим Зендели во автомобилот на екипата „Триенд“, го освои второто место во втората трка од шампионатот во Формула 3. За разлика од првата трка, лошото време не дозволи да се извозат планираните 24 круга, а трката беше прекината по 15 круга. На прво место беше возачат Фредерик Вести. Втората трка ќе се одржи повторно на патеката „Спилберг“ во Австрија, во недела, во 9:45 часот.

Shpërndaj me

Loading...