fbpx

Кралската фудбалска асоцијација на Холандија (КНВБ) го разгледува Франк де Бур за кандидат за нов селектор на репрезентацијата. Според „De Telegraaf“, наскоро ќе се одржи првата средба меѓу двете страни.

КНВБ сака да го претстави новиот селектор на националниот тим пред следниот циклус репрезентативни настапи, кога Холанѓаните ќе играат против Мексико, Босна и Херцеговина и Италија.

 

Shpërndaj me

Loading...