fbpx

Фудбалерите на Пари Сен-Жермен не се задоволни од работата на тренерот Томас Тухел, објави „РМЦ Спорт“.

Играчите не се согласуваат со стилот на играта на тимот. Тие се шегуваат меѓу себе дека единствениот план на ПСЖ е: „Дајте ја топката на Нејмар“.

Еден од играчите на клубот анонимно ја опиша ситуацијата: „Играме без тактики, без идеи. За време на натпреварот со Марсеј (0:1), чувствувавме дека стручниот штаб нема апсолутно никаква контрола врз ситуацијата. Како да не можеа ништо да променат“.

 

Shpërndaj me

Loading...