Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Езџан Алиоски, денеска не по своја волја се најде во фокусот на медиумскиот интерес, откако во родниот Прилеп имал непријатно искуство при посетата на ресторан. Имено како што самиот тој вели, додека бил во еден ресторан заедно со своето семество, бил „замолен“ да стане и да си замине, а причината била во тоа дека тој со своите најблиски говорел на албански јазик

Како што дознава Алсат, случајот е пријавен, а полицијата веќе ги има повикано на разговор сите вработени во кафе-ресторанот.

Shpërndaj me

Loading...