Челниците на „мерцедес“ во Формула 1 планираат да го заменат финскиот пилот, Валтери Ботас со Британецот Џорџ Расел. Тоа се планира за 2021 година. Расел во моментов вози за „Вилијамс“, а се очекува Ботас да ја продолжи кариерата со тимот на Рено.

Shpërndaj me

Loading...