fbpx

Хрватските парламентарни опозициски партии одбија да одговорат на денешните консултации со премиерот Андреј Пленковиќ, а владиниот портпарол Марко Милиќ рече дека нема да има нов повик.

Според загребската телевизија Н1, Милиќ рекол дека партиите биле поканети на консултации од почит кон нив, а не за да се приклучат на парламентарното мнозинство.

– Имавме мнозинство во понеделникот до 12 часот. Темата беше исклучиво разговор за нивниот став за предизвиците со кои се соочува Хрватска, рече Милиќ.

 

Shpërndaj me

Loading...