fbpx

Чешкиот Парламент денеска го ратификуваше Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО.

Информацијата преку својот „фејсбук“ профил ја сподели и генералниот секретар на владејачката СДСМ, Љупчо Николовски.

 

По ова остануваат уште осум земји коишто треба да го усвојат Протоколот, пред нашата земја официјално да стане членка на Алијансата.

 

 

Shpërndaj me

Loading...