Италијанскиот фудбалски клуб, Милан, го контактирал легендарниот напаѓач, Андреја Шевченко, со намера од местото селектор на украинската репрезентација да стане тренер на „росонерите“, заменувајќи го Марко Џампаоло, пренесува Тутомеркато.

Милан продолжи да назадува под водството на Џампаоло, кој беше пред смена уште пред поразот од Фиорентина (3:1), а сега некогашнате „седмица“ на великанот од Сан Сиро е сериозен кандидат за неговата позиција.

Shpërndaj me

Loading...