Кабинскиот екипаж на авиокомпанијата „Луфтханза“ денеска и утре ќе одржи генерален штрајк поради кој ќе бидат откажани 1.300 летови, што ќе погоди 180.000 патници.

Од компанијата соопштиле дека штрајкот е активиран откако судот во Франкфурт го отфрли барањето на авио-компанијата за негова забрана и дал „зелено светло“ за негово одржување.

 

Shpërndaj me

Loading...