Поранешниот играч за врска на Барселона и Манчестер Сити, Јаја Туре, ја обвини Меѓунарадната фудбалска федерација (ФИФА) дека не е заинтересирана да ги реши проблемите околу расизмот.

Неговите зборови доаѓаат откако англиските репрезентативци претрпеа навреди на расна основа во Софија, на мечот против Бугарија во квалификациите за ЕУРО.

 

Shpërndaj me

Loading...