Италијански Јувентус поднесе нова жалба пред спортскиот суд за одземениот „Скудето“, од сезоната 2005/2006 година.

Клубот и натаму не може да се помири дека му е одземена шампионската титула поради наводно местење натпревари, при што пехарот му беше доделен на Интер. Откако неколку пати жалбите му беа одбиени, управата на Јувентус поднесе нова.

Shpërndaj me

Loading...