fbpx

Медиумите во Турција долго време објавуваат вести за интересот на Бешикташ за Таулант Џака додека денеска пишуваат со сигурност за неговиот трансфер во текот на летото во турскиот гигант. Според нив, лично Џака побарал да замине во текот на летото имајќи предвид дека неговиот договор нема да биде продолжен. Бешикташ направи чекор напред, започнувајќи контакт со швајцарскиот клуб за неговите услови, а договорот може да биде завршен наредните денови. Ова за Џака би бил трет клуб во неговата кариера како професионалец, кој досега настапуваше за Базел и Грасхоперс.

Shpërndaj me

Loading...