fbpx

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднеле иницијатива до спикерот Талат Џафери за ратификација на договорот за интеграција во НАТО.

Сепак, како што рече Џафери, Собранието нема надлежност да постапува по конкретните барања, поради што иницијативата ќе биде препратена до Владата.

Shpërndaj me

Loading...