Момчето кое многумина го сметаат за еден од најголемите таленти во јапонскиот фудбал, 20 годишниот Хироки Абе, заминува во Барселона. Минатиот месец фудбалерот запиша и прв натпревар за јапонскиот национален тим за време на учеството во Копа Америка, а во сениорскиот фудбал дебитираше во 2017 година.

Shpërndaj me

Loading...