fbpx

ВМРО-ДПМНЕ би можело да поддржи усвојување на пакетот закони за правосудството ако премиерот Заев е подготвен да се откаже од одредени ликови во правосудството, рече во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат, Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ.

„Може да се најде решение, јас верувам дека е можно решение, но треба да се има на ум дека можеби Зоран Заев ќе треба да се откаже од одредени ликови во правосудството коишто нему му се многу важни“, рече Нелоски.

 

Shpërndaj me

Loading...