На Меѓународниот аеродром во „Сан Антонио“ во Тексас оштетени се два авиона откао едниот, што се движел, удрил во паркирано летало. Како што јавуваат американските медиуми, во инцидентот нема повредени, но се стравува поради можно протекување на гориво од еден од авионите.

Shpërndaj me

Loading...