Ракометарите на Вардар вторпат се европски шампиони. Вечерва во финалето на Лигата на шампионите во Келн, тие го совлада унгарски Веспрем со 27:24. По првото полувреме вардарци имаа пет гола предност, но противниците не се предадоа, па речиси до самиот крај беше неизвесно. Ова е исклучителен успех на Вардар, со оглед на организациските и финансиските проблеми со кои се соочува оваа сеона. Шампионската титула на Вардар вечерва се слави насекаде во земјава.

Алсат

Shpërndaj me

Loading...