Sot në vendin tonë pritet të ketë mot me vranësira mesatare dhe me periudha të diellit. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut. Do të fryje erë e lehtë në drejtimin perëndimorë. Temperatura maksimale do të varojnë pre prej 19-25 gradë. Temperaturat maksimale do të lëvizin në interval prej 5-17 gradë Celsius.

Në Shkup do të kemi mot të ngjashëm, me temperatura prej 9 deri në 23 gradë Celsius.

Në pesë ditët e ardhshme, temperatura do të arrijnë edhe deri në 32 gradë Celsius. Vijon periudha e motit më të ngrohtë, por do të ketë paraqitje të përkohshme të motit jostabil, me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar, paralajmëroi sot Drejtoria për punë hidrometeorologjike (DPHM).

Shpërndaj me

Loading...