Moti sot paradite do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Kah fundi i ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje shiu, posaçërisht në pjesën perëndimore të vendit. Temperatura minimale do të sillet prej 7 deri në 15, a maksimalja nga 22 deri në 29 gradë.

Në Shkup do të mbaj mot i ngjashëm me temperaturë prej 10 deri më 26 gradë Celsius.

Shpërndaj me

Loading...