fbpx

Reprezentuesi i Maqedonisë, Visar Musliu u ndëshkua me karton të kuq në sfidën ndaj Gjeorgjisë, në kuadër të raundit të dytë të Ligës së Kombeve, kur Maqedonia u ndal në barazimin 1-1 në Tbilisi.

Futbollisti i skuadrës hungareze, Moll Fehervar mësoi dënimin dhe do të mungojë në 2 ndeshjet e radhës në Ligën e Kombëve, por kjo ndakesë nuk është e vlevshme për sfidën me Kosovën në Shkup, më 8 tetor.

Në këtë mënyrë, mbrojtësi shqiptarë, do të mungoë për Maqedoninë në sfidën me Estoninë në transfertë dhe Gjeorgjinë në Shkup.

Shpërndaj me

Loading...