Pas Cicipas dhe Shvarcmanit, tenisti spanjoll, Rafael Nadal siguroi kualifikimin në gjymëfinale të turnet në Romë. Në çerekfinale, Nadal mundi bashkombasin Fernando Verdasko me 2-0 në sete, ose 6-4 dhe 6-0 në geme. Verdasko në 1/8 e finales , bëri një befasi të vërtetë, pasi mundi Dominik Tiem, por nuk kishte forcë që të bëj të njëjtën ndaj Nadallit. Ndryshe pengesa e fundit e Rafael Nadalit për në finale do të jetë greku Cicipas, i cili shfrytëzoi lëndimin e Roxher Federerit dhe pa luftë u kualifikua në mesin e ktër tenistëve më të mirë.

Shpërndaj me

Loading...