Aktori britanik William Morgan Sheppard dje u nda nga jeta në moshën 86-vjeçare, i cili është shfaqur në seriale popullore si “Star Trek”, “Doctor Who” dhe “Mad Men”.

Aktori lindi në Londër në vitin 1932 dhe u diplomua në RADA në vitin 1958.Pas një suksesi të madh në teatër, karriera e tij kinematografike nisi në vitet ’60 me filmat “Strongroom”, “Tell Me Lies” dhe “The Roses Of Eyam”.

Shpërndaj me

Loading...