Anëtari i skuadrës së Atletiko Madrid, Kristian Minçola, është ndarë nga jeta. Faqja zyrtare e Atletiko Madridit njofton se Minçola (19/02/2006), është ndarë nga jeta, në moshën 14 vjeçare.

Nuk janë përmendur shkaqet që kanë sjell vdekjen e të riut që ishte pjesë e të rinjëve të Atletiko Madridit.

Skuadra madrilene shkruan se skuadra do t’i qëndrojë afër familjes së lojtarit, si dhe është vendosur që flamuri në ‘Ëanda Metropolitano’ të vendoset në gjysmështizë.

Shpërndaj me

Loading...