Skuadra e FC Shkupi është në prag të transferimit të njërit ndër futbollistëve më të talentuar në Turqi, i cili ka shënuar disa paraqitje për kombëtaren e të rinjëve të Gallatasarajit dhe ka regjsitruar edhe 50 paraqitje për kombëtaren e Turqisë.

Bëhet fjalë për Firat Gyly, futbollisti që ka vetëm 19 vjetë dhe pas qëndrimit të shkurtër te skuadra e Çelikut nga Zenica, do të kalojë në radhët e skuadrës nga Çairit, në prag të aventurës evropiane.

Shpërndaj me

Loading...