fbpx

5 persona janë vënë në prangat e policisë shqiptare ndërsa, 8 të tjerë janë shpallur në kërkim për shkak se akuzohen për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt fitimit.

Gjithashtu të arrestuarve u janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale 3 automjete, 4 pasaporta dhe një sasi e konsiderueshme në lekë dhe euro.

Të arrestuarit, kundrejt fitimit nga 1000 deri në 2500 euro, u jepnin ndihmë për kalimin e paligjshëm të kufirit, personave që u refuzohej hyrja në vendet e BE-së.

Shpërndaj me

Loading...