Bashkimi Europian dhe Britania e Madhe nisën raundin e katërt të bisedimeve për një marrëveshje tregtare pas Brexit dhe aspekte të tjera të marrëdhënieve të tyre të ardhshme.

“Para nesh shtrihet një javë vendimtare për të bërë një përparim të prekshëm”, shkroi në Twitter kryenegociatori i BE-së, Michel Barnier.

Java do të jetë e mbushur me bisedime virtuale, në përpjekje të arritjes së një progresi.

Britania e Madhe u largua zyrtarisht nga blloku më 31 janar, pasi shumica votoi për largimin nga BE-ja në një referendum.

Shpërndaj me

Loading...