Kosova do ta ketë një japonez të natyralizuar. Bëhet fjalë për sportin më të suksesshëm në Kosovë, xhudo.

Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i mirënjohur, Driton Kuka. Sipas tij, xhudisti japonez i është bashkuar ekipit në përgatitje, i cili javën tjetër do aplikoj për shtetësinë e Kosovës dhe do jetë gati për ciklin 2020-2024.

“Ekipit ju ka bashkangjit Japonezi Nakamura që tashmë javën tjetër do aplikoj për shtetësinë e Kosovës dhe do jetë gati për ciklin 2020-2024. Gara e fundit sivjet do jetë Qingdao në Kinë garë që ka peshë për pikët drejt Olimpiadês në Tokio cakun kryesor”, ka shkruar Kuka.

Shpërndaj me

Loading...