Të shumta janë vajzat shqiptare që me bukurinë e tyre kanë zënë faqet e para të revistave botërore apo kanë marrë çmime të rëndësishme në kompeticone të ndryshme bukurie.

Një ndër to është bukuroshja shqiptare Klea Hanson, e cila do të përfaqësojë Austalinë në “Miss World 2019”. Këtë lajm e ka bërë të ditur në profilin e tij në Instagram gazetari Olti Curri.

Klea është shpallur “Miss Australia e Jugut” si dhe “Miss Malësia 2016-2017”.

Shpërndaj me

Loading...