Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) javën e ardhshme do të dërgojë ekip në Kinë që më mirë të kuptojë si ka filluar epidemia e koronavirusit. deklaroi mbrëmë drejtori i përgjithshëm Tedros Adhanom Gebrejesus.

“Njohja e burimit të virusit është shumë, shumë me rëndësi”, deklaroi Tedros, transmeton CNN.

Ai shtoi se pret që vizita të sjell deri në mësimin e asaj si ka filluar epidemia dhe çka mund të bëhet në botë që të përgatitet për atë që e pret në të ardhmen.

Shpërndaj me

Loading...