Ish prokurorja Speciale Katica Janeva tashmë është larguar nga nga burgu i Shutkës , ndërsa ndaj saj është caktuar masa e  arrestit shtëpiak. Gjykata e Apelit konfirmoi se garancia prej tri faqesh është pranuar dhe pas pothuajse tre muajve Janeva e braktisi qelinë e paraburgimit. Katica Janeva është e akuzuar për rastin “Reket” për shkak se së bashku me Boki 13 dhe Zoran Kiçeecin kanë zhvatur mbi 1.5 milion euro nga biznesmeni Orce Kamçev.

Shpërndaj me

Loading...