fbpx

Papa Françesku po lutet për katolikët romakë dhe për parisienët, pas zjarrit shkatërrimtar që përfshiu katedralen e Notre Dame, thuhet në një deklaratë të Vatikanit, raporton Reuters.

“Papa po i qëndron afër Francës, ai po lutet për katolikët francezë dhe për popullin e Parisit pas zjarrit që e shkatërroi katedralen”.

Ai i ofron lutjet e tij atyre që përpiqen të përballen me këtë situatë dramatike, ka thënë kreu i zyrës së shtypit në Vatikan, Alessandro Gisoti.

Shpërndaj me

Loading...