fbpx

Presidenti rus Vladimir Putin dhe kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu kanë zhvilluar një bisedë telefonike ku kanë diskutuar rreth gjendjes në Siri dhe marrëdhëniet bilaterale mes dy vendeve.

Zyra e shtypit të Kremlinit ben të ditur se, Putin dhe Netanyahu kanë zhvilluar një bisedë telefonike.

“Janë trajtuar çështjet si, bashkëpunimi mes dy vendeve në kuadër të çështjes së Sirisë si dhe vizitës së planifikuar të Putinit në janar të vitit 2020 në Izrael”, thuhet në deklaratë.

Shpërndaj me

Loading...