Kryeministri shqiptar, Edi Rama në konferencën për shtyp pas takimit në Ohër me kryeministrat e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhe me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ka komentuar deklaratat e kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i cili tha kjo iniciativë çon në krijimin e një “Mini-Jugosllavie”. Rama tha se kush flet për Jugosllavi mbase ka jetuar shumë gjatë aty.

“Kush flet për Jugosllavi mbase ka jetuar shumë gjatë aty, sepse unë nuk kam jetuar dhe nuk kam asnjë kujtim. Kush flet për një Shqipëri të Madhe duhet të heshtë. Nuk ka mundësi që unë të jem edhe mini jugosllav edhe shqiptaro-madh, jam një qytetar evropian”- tha Rama.

Mini-shengeni i mini-jugosllavëve Në cilat kuzhina po zihen projektet e Unionit Doganor të shteteve të Ballkanit…

Publiée par Isa Mustafa sur Dimanche 10 novembre 2019

Shpërndaj me

Loading...