Real Madridi është duke bërë gati që të baj shumë ndryshimë në stafin e futbollistëve në prag të merkatos së verës 2020.

‘Los Blancos’ do të duhen të shesin një pjesë të lojtarëve para se të fillojnë të blejnë. Sipas të përditshmes “AS” gjigantët spanjoll kanë nevojë të largojnë disa emra të mëdhenj që kanë paga të mëdha, e që nuk janë në planet e trajnerit Zinedin Zidan.

Geret Bejll, Xhejms Rodrigez, Luka Modriç dhe Lukas Vaskez, janë emrat që pritet të largohen. Befasi ndoshta është emri i Luka Modric, që në vitin 2018 fitoi “Topin e Artë”.

Shpërndaj me

Loading...