Në listën e klubeve të vlevshme të futbollit për vitin 2020, nuk ka ndryshime, ku Reali mbetet në vendin e parë me vlerë prej 3.4 miliard euro. Në vendin e dytë u ndal Mançester Junajted me 3.3 miliard euro, para Barcelonës me 3.1 miliard dhe Bajern Munihut me 2.8 miliard euro.

Kampioni aktual i Evropës, skuadra e Liverpullit ka shënuar ngritje për 2 vende dhe tani është në vendin e 5-të me vlerë prej 2.6 miliradë euro.

Në Top 10-të janë: Mançester Siti, Çellsi, Totenhami, PSZH dhe Arsenali. Ndërkohë shënohet dominimi i skuadrave nga Premier Liga e Anglisë, që ka 6 klube në mesin e 10 skuadrave më të vlevshme në botën e futbollit.

Shpërndaj me

Loading...