Në fund të muajit maj do të nis edhe kampionati I futbollit në Ukrainë. Mediat në Ukrainë raportojnë se po bëhet gjithçka gati për të rinisur aktivitetet sportive. Sezoni 2019/2020 është parashikuar të përfundojë më 11 korrik, derisa do rifillojë me derbin mes Shakhtarit dhe Dinamo Kiev. Më 15 korrik është planifikuar të zhvillohet Kupat e Ukrainës, ndërsa do të zbatohen me rreptësi masat e sigurisë.

Shpërndaj me

Loading...