fbpx

Rikthimi i bujshëm i Arda Turanit te Gallatasarai pritej prej kohësh, por tashmë firma mes palëve është zyrtare dhe tifozët e klubit turk mund të gëzohen, pasi që sulmuesi 33-vjeçar rikthehet në shtëpi, aty ku u rrit si profesionist, plot 9 vite pas largimit te Atletiko e Madridit.

Klubi i uroi mirëseardhjen sulmuesit me një video prekëse, ndërsa presidenti Mustafa Cengiz tha se Turan është më shumë se një blerje për klubin, është një lojtar emblemë, që meritonte ta vishte sërish fanellën e Gallatasarait.

 

Turan është bashkua me Gallatasarain në verën e vitit 2000, kur ishte vetëm 13 vjeç, ndërsa debutoi në skuadrën e parë në vitin 200, ku më tej zhvilloi 130 ndeshje duke shënuar 29 gola.

Shpërndaj me

Loading...