Taulant Seferi sërisht është protagonist te skuadra e Vinterturit. Së fundit Seferi shënoi gol në fitoren 2-0 ndaj Kiaso-s. Sulmuesi I Vinterturit finalizoi me gol një aksion të nisur nga mesfusha, duke e dërguar topin në rrjetë që në minutën 7’, ndërsa në minutën 25’ u bë protagonist duke dhënë asistin e golit të dytë . Me këtë fitore ëinterthur u ngjit në vend të katërt, kur kanë mbetur edhe dy javë nga fundi i Kategorisë së Dytë të Zvicrës dhe nuk kanë shpresë matematikisht për të synuar ngjitjen në Superligën e Zvicrës. Ndërkohë për sulmuesin shqiptar në pronësi të Jang Bojsit, numri i golave të shënuar këtë sezon është 9.

 

Shpërndaj me

Loading...