Sipas të përditshmes spanjole “Marca” skuadra e Seviljës ka vendosur që këtë verë të angazhojë kroatin Ivan Rakitiç. Ylli kroat është i vendosur që të largohet tashmë, kurse kartoni i tij mund t’i kushtojë Seviljës rreth 20 milionë euro.

Rakitiç ka humbur pozitën e tij në planet e para të trajnerit Kike Setien dhe mosha e tij e shtyrë mund të bëjë që ai të shkojë te Sevilja, ndoshta për mbyllur karrierën.

Shpërndaj me

Loading...