fbpx

Kombëtarja e Shqipërisë e ka humbur ndeshjen e fundit të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “EURO 2020” ndaj Francës me rezultat 2 me 0.

Golat për Kampionët e Botës në futboll i shënuan Correntin Tolisso në minutën e 8-të si dhe një nga sulmuesit më të mirë në botë Antonie Griezmann që realizoi në minutën e 31-të.

Kjo njëherësh ishte ndeshja e parë e kuqezinjëve në stadiumin e ri.

Shpërndaj me

Loading...