fbpx

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, në konkurencën e femrave, të martën (22 shtator) do të përballet me Francën, në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian. Testi i pare për “Covid 19” në vigjilje të kësaj përballje, rezultoi me 7 raste poztive te përfaqësuesja e Maqedonisë. Pa asnjë symptom në “Covid 19”, në vetizolim janë 2 futbolliste nga Sasa e Kamenicsë dhe 5 futbolliste të Tiverisë.

Seleksionuesi i Maqedonisë, Kiril Izov është detyruar që në mënyrë plotësuese të ftojë: Sara Kolarovskën (Skopje 2015), Afrodita Salihun (Skopje 2014), Dragana Gegova (Skopje 2014), Elena Petrovska (Istatov)

Ndeshja në stadiumin “Todor Proeski” do të zhvillohet më 22 shtator, në orën 21.00.

Shpërndaj me

Loading...