fbpx

David Silva pritet të firmos kontratë tri vjeçare me Lazion gjatë ditës së hënë, duke iu bashkuar skuadrës italiane si lojtar i lirë. 34 vjeçari ka pasur oferta edhe nga MLS, konkretisht nga Inter Miami, por babai i tij ka konfirmuar se Silva dëshiron të provojë një sfidë të re në Serie A.

Lacio i ka ofruar Silvas kontratë tri vjeçare, me një pagë të madhe dhe disa benificione tjera. Silva ka qenë pjesë e Man. Sitit që nga viti 2020, dhe kontrata me “qytetarët” skadon pas përfundimit të aventurës në Ligën e Kampionëve.

Shpërndaj me

Loading...