fbpx

Simona Halep është kampionia e re e turneut në Romë. Kundërshtarja e saj, në finale, Karolina Plishkova, për shkak të lëndimit dorëzoi sfidën dhe Halep iu gëzua trofeut të 22 në karrierën e saj. Lëndimi te Plishkova ishte evidente, pasi që Halep fitoi setin e prë me 6-0 dhe ne fillim të setit të dytë, tenistja çeke, dorëzoi sfidën.

Për Simona Halep, ky është titulli i tretë kampion në turnetë që zhvillohen në dhe i pari që e fiton në Romë. Në kohë të njëjtë, Halep, përmirësoi statistikat e përballjeve me Plishkovën, pasi që regjistroi fitoren e 8-të në 12 përballjet e deritanishme.

Shpërndaj me

Loading...