Skuadra ukrainase “Karpati” ka zbuluar se 25 futbollist janë prekur me virusin “Covid 19” dhe duhet të kalojnë 14 ditë në karantinë. Ky është një rekord I ri, pasi që ditë më parë Vasko De Gama nga Brazili, konfirmoi se 16 futbollist të kësaj skuadre janë pozitiv në virusin “Covid 19”. Tani të gjithë ndeshjet e skuadrës “Karpati” janë shtyer për 2 javë, aq sa duhet qëndrojnë në karantinë futbollistët e kësaj skuadre.

Shpërndaj me

Loading...