Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe liderë të tjerë evropianë janë të ftuar nderi në Paris me rastin e paradës së Ditës së Bastijës (dita kombëtare franceze) që feston bashkëpunimin ushtarak europian.

Trupa nga 10 vendet që marrin pjesë në Iniciativën Europiane për Ndërhyrje, përfshirë Francën dhe Gjermaninë, do të marrin pjesë në paradën tradicionale në bulevardin “Champs-Elysees”.

Merkel është në stendën e ngritur në “Place de la Concorde” bashkë me zyrtarët francezë si dheliderë të tjerë europianë përfshirë, kryeministrin Charles Michel dhe presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker.

Shpërndaj me

Loading...